Jack N'Jill Diş-Damak Temizleme Mendili

Jack N'Jill Diş-Damak Temizleme Mendili

0,00
Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)

1 İş Gününde Kargo

Diş Hekimleri doğumdan itibaren kullanılmasını öneriyor.
Diş hekimleri Jack N'Jill Tooth & Gum Wipes ı doğumdan itibaren kullanılmasını öneriyor. Tooth Wipes, yeni doğan bebeklerde beslenme sonrasında diş eti ve dilde bakterilerin oluşmasını, 7. aydan itibaren çıkan süt dişlerinin çürümesini engelliyor. 1 yaş üstü bebekler ve küçük çocuklarda diş fırçalamanın uygun olmadığı zamanlarda alternatif olarak kullanılır. Süt dişleri dökülen çocukların diş boşluklarını temizlemek için de idealdir.

 

Florür ve paraben içermez. 
En kıymetli varlığınız bebeğiniz için florür ve paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen Tooth Wipes ı güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin ağız sağlığı için 4 ipucu

Genellikle 6 yaşında yerini kalıcı dişlere bırakan süt dişleri, çocukların gelişiminde beslenmeden konuşmaya bir çok önemli fonksiyonda kilit bir rol oynar. İlerleyen yaşlarda kazanacakları sağlıklı bir gülümseme çocuğunuza özgüven kazandırır ve sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Bilinçli anne babalar tarafından kazandırılan doğru ağız sağlığı alışkanlığı ile önlenebilen diş çürükleri, en sık rastlanan çocuk hastalıklarından biridir. Erken çocukluk çürüğü olarak adlandırılan bu diş hastalığı; bebeğin süt, mama, meyve suyu ya da şeker içeren başka bir içecekle uyuyakalması sonucu oluşur. Bebeklerin emzirme esnasında uyuya kalmaları da bu çürüklerin oluşumuna neden olur. Unutmayın ki, anne sütü de doğal şeker içerir.

En sık diş çürüğüne rastlanan 2 ila 5 yaş arasındaki çocuklar için bu hastalık çok acı verici olabilir. Çocuğun diş fırçalamayı öğrenmesine yardımcı olmak ve bu alışkanlığın kazandırılmasını sağlamak doğrudan ebeveynin sorumluluğundadır.

Çocuğunuzun diş temizliği alışkanlığı edinmesine yardımcı olmak için işte 4 altın ipucu:

Erken Başlayın!    

Çocuğunuz alışkanlıklarını kazanmaya doğum itibari ile başlar ve erken dönemde edindiği doğru bakım ve sağlık alışkanlıklarını hayatı boyunca devam ettirir. Bebeklerde doğum itibariyle her beslenme sonrasında plak oluşumunu engellemek, ağızda biriken fazla süt ve mamayı temizlemek için, diş etinin ve iç yanaklarının Tooth Wipes diş mendiliyle ya da nemlendirilmiş bir bezle silinmesi önerilir.

İki fırça bir taneden iyidir!

Çocukların başlarda dişlerini fırçalamaktan keyif alır. Bir çok çocuk diş fırçalamayı, diş fırçasını çiğnemek için bir fırsat olarak görür. Fırçayı çiğnemek kıllarının dışa doğru genişlemesine ve etkisini kaybetmesine neden olur. Bu nedenle ebeveynlerin kusursuz bir ağız bakımı için ikinci bir diş fırçasına ihtiyacı olabilir. Diş fırçalarının en fazla 3 ayda bir yenilenmesi gerektiğini belirten uzmanlar, ebeveynlerin çocuklarının diş fırçalarını yakından takip etmelerini öneriyor. Çocuklar 8 yaşına gelinceye kadar diş fırçalamalarına yardım etmelisiniz, çünkü tüm çocuklar el becerilerini kendi başlarına kazanamaz.

Dikkatini dağıtın!

Diş fırçalamayı eğlenceli bir oyun saatine dönüştürün. Sevdiği bir şarkı ya da ilgisini çekecek bir hikaye ile fırçalama işleminin doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlayın.

Farklı Aromalar

Çocuklar damak tatlarına yetişkinlerden daha düşkün olabiliyor. Farklı aromalara sahip diş macunları deneyerek çocuğunuzun diş fırçalamayı daha çok sevmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanım:Önce ellerinizi yıkayınız,steril olan diş medili ambalajından çıkartıp parmağınıza sarınız,sonra bebeğinizin diş ve damak bölgelerini iyice temizleyip mendili çöpe atınız. 

Tabiki tüm yaş grupları için uygundur.